fb_img
 HT6403

Adidas axDISNEY MM BP

За мали деца (од 4-7 год.)
Шифра на производ: HT6403
1.990,00 ден.
или на 3 рати без трошоци по 663,00 ден. со
Водич за големини
  • Една големина
    ONESZ
  • Возраст За мали деца (од 4-7 год.)
  • Пол Унисекс
  • Боја Црвена
  • Состав 100% Рециклиран полиестер
  • Подгрупа Ранци
  • Спорт Тренинг
  • Бренд Adidas

Детскиот ранец axDISNEY MM, е прекрасна соработка помеѓу Adidas и Disney во која се појавува саканиот лик Mickey Mouse. Ранецот има разигран дизајн кој ја доловува суштината на овој сакан лик. Делумно направен со рециклирани материјали, овој ранец ја отелотворува посветеноста на Адидас на одговорноста за животната средина. Главната преграда нуди доволно простор за сместување книги, дополнителна облека и закуски, што го прави идеален придружник за училишни или дневни патувања. Чувајте ги помалите основни работи организирани и лесно достапни со предниот џеб со патент. Совршено е за футрола за молив, клучеви или пари за ручек. За дополнителна удобност и стабилност, ранецот има прилагодлив ремен за градниот кош, обезбедувајќи безбедно вклопување за малите раменици. Поставените ленти за рамо ја зголемуваат удобноста при носење, што им овозможува на децата лесно да ги носат своите работи без непријатност. Удобниот страничен мрежен џеб обезбедува дополнително складирање за шише со вода или други предмети кои се во движење.

 

Клучни карактеристики:

 

-Дизајн со Mickey Mouse

-Одржливи материјали

-Пространа главна преграда

-Преден џеб со патент

-Прилагодлив ремен за граден кош

-Поставени ремени за рамо

-Конструкција од рециклирани материјали

-Димензии: 11 cm x 25 cm x 34 cm

-Волумен: 12,5 L

 

Враќање на производ

Доколку производот не ви одговара и сакате рефундација, потребно е истиот да го испратите по курирска служба која што вие ќе си ја повикате до адреса Јадранска Магистрала 139 и притоа трошокот за достава е ваш. Пратката која што ја враќате мора да биде спакувана во оригиналното пакување и задолжително треба да ја ставите и оригиналната фактура. Потоа, ни ја праќате вашата трансакциска сметка на нашата e-меил адреса onlineshop@sport-m.com.mk Штом пратката пристигне кај нас и се утврди дека вратениот производ не бил употребуван, не е оштетен, сочуван е неговиот изглед, употребни својства и фабрички етикети, се врши рефундирање на средствата на вашата трансакциска сметка.

Избор на курирска служба при враќање на производ

За враќање на производот може да повикате било која курирска служба. Изборот е ваш.

Замена за нов производ наместо рефундација

Размена на вратени производи со нови производи е невозможно. За вратениот производ задолжително се врши рефундација на средства штом пристигне истиот кај нас. Доколку ви треба нова големина, боја или сакате друг производ, тогаш ќе треба да направите нова нарачка, а за претходната нарачка ќе ви бидат вратени средства.

Физичка замена

Физичка замена на производи во продавница е возможно само за истиот производ, а различна големина.

Замена за погрешно испорачан производ или оштетен производ

Овој тип на замена е возможна доколку Спорт М има испорачано погрешна шифра, погрешна големина или оштетен производ. Потребно е во рок од 24 часа од приемот на пратката да не известите на тел: 02 3078 801 или на onlineshop@sport-m.com.mk. Нашите оператори ќе ве контактираат во најбрз можен рок за понатамошната постапка. Со ваша согласност, ќе ви биде испратен точниот производ. Спорт М ја превзема обврската за подмирување на трошокот за достава за заменски нарачки под 2990 денари, само доколку испорача несоодветен производ во однос на големина, модел или оштетен производ.

Рок за враќање на производ

Рокот за враќање на производ е 15 работни денови од приемот на пратката.

Потврда за вратен производ

Штом пратката пристигне и истата ќе биде обработена од страна на Спорт М, ќе добиете меил со известување.

Рок за рефундирање на средства

Рефундирање на средствата се врши во рок од три работни денови од денот кога ќе добиете известување дека вратената пратка е примена во Спорт М и истата ќе биде обработена.

Одбиено барање за рефундација

Доколку се утврди дека вратениот производ е оштетен по вина на купувачот, враќањето на производот ќе биде одбиено и ќе биде вратено на купувачот на негов трошок.

Слични производи

1.590,00 ден.
3.090,00 ден.
40%
2.490,00 ден.
1.490,00 ден.
1.890,00 ден.
16%
1.190,00 ден.
990,00 ден.
18%
1.590,00 ден.
1.290,00 ден.