fb_img
 HT6359

Adidas axLEGO PLAY BP

За мали деца (од 4-7 год.)
Шифра на производ: HT6359
3.090,00 ден.
или на 3 рати без трошоци по 1.030,00 ден. со
Водич за големини
  • Една големина
    ONESZ
  • Возраст За мали деца (од 4-7 год.)
  • Пол Унисекс
  • Боја Црна
  • Состав 100% Рециклиран полиестер
  • Подгрупа Ранци
  • Спорт Тренинг
  • Бренд Adidas

Ранецот Adidas x LEGO®, е динамична соработка што ги обединува култниот бренд за спортска облека и креативниот свет на LEGO®. Совршен за училиште, состаноци за играње или забавно попладне со градење авантури, овој детски ранец не само што го доловува духот на играта, туку и се залага за одржливост со неговата употреба на рециклирани материјали. Изработен делумно со рециклирани материјали, овој ранец ја покажува посветеноста на Adidas за еколошка одговорност, со најмалку 40% рециклирана содржина. Ранецот обезбедува доволно простор за најважните работи на вашето дете, без разлика дали се работи за ручек, книги, јакна или збирка LEGO® коцки за импровизирани градежни сесии со пријателите. Дизајнот овозможува лесно складирање и транспорт на парчиња LEGO®, претворајќи го секој простор во платно за имагинативна игра. Удобноста е приоритет со ергономските и обложени ремчиња за рамо, обезбедувајќи дека вашето малечко може лесно да ги носи своите работи, без разлика дали е на училиште или на забава.

 

Клучни карактеристики:

-Соработка на Adidas x LEGO®

-Рециклирани материјали

-Пространа внатрешност

-Складирање на LEGO® коцки

-Ергономски прерамки за рамо

-Димензии: 15 cm x 25 cm x 38 cm

-Волумен: 22,5 L

 

Враќање на производ

Доколку производот не ви одговара и сакате рефундација, потребно е истиот да го испратите по курирска служба која што вие ќе си ја повикате до адреса Јадранска Магистрала 139 и притоа трошокот за достава е ваш. Пратката која што ја враќате мора да биде спакувана во оригиналното пакување и задолжително треба да ја ставите и оригиналната фактура. Потоа, ни ја праќате вашата трансакциска сметка на нашата e-меил адреса onlineshop@sport-m.com.mk Штом пратката пристигне кај нас и се утврди дека вратениот производ не бил употребуван, не е оштетен, сочуван е неговиот изглед, употребни својства и фабрички етикети, се врши рефундирање на средствата на вашата трансакциска сметка.

Избор на курирска служба при враќање на производ

За враќање на производот може да повикате било која курирска служба. Изборот е ваш.

Замена за нов производ наместо рефундација

Размена на вратени производи со нови производи е невозможно. За вратениот производ задолжително се врши рефундација на средства штом пристигне истиот кај нас. Доколку ви треба нова големина, боја или сакате друг производ, тогаш ќе треба да направите нова нарачка, а за претходната нарачка ќе ви бидат вратени средства.

Физичка замена

Физичка замена на производи во продавница е возможно само за истиот производ, а различна големина.

Замена за погрешно испорачан производ или оштетен производ

Овој тип на замена е возможна доколку Спорт М има испорачано погрешна шифра, погрешна големина или оштетен производ. Потребно е во рок од 24 часа од приемот на пратката да не известите на тел: 02 3078 801 или на onlineshop@sport-m.com.mk. Нашите оператори ќе ве контактираат во најбрз можен рок за понатамошната постапка. Со ваша согласност, ќе ви биде испратен точниот производ. Спорт М ја превзема обврската за подмирување на трошокот за достава за заменски нарачки под 2990 денари, само доколку испорача несоодветен производ во однос на големина, модел или оштетен производ.

Рок за враќање на производ

Рокот за враќање на производ е 15 работни денови од приемот на пратката.

Потврда за вратен производ

Штом пратката пристигне и истата ќе биде обработена од страна на Спорт М, ќе добиете меил со известување.

Рок за рефундирање на средства

Рефундирање на средствата се врши во рок од три работни денови од денот кога ќе добиете известување дека вратената пратка е примена во Спорт М и истата ќе биде обработена.

Одбиено барање за рефундација

Доколку се утврди дека вратениот производ е оштетен по вина на купувачот, враќањето на производот ќе биде одбиено и ќе биде вратено на купувачот на негов трошок.

Слични производи

1.590,00 ден.
40%
2.490,00 ден.
1.490,00 ден.
1.990,00 ден.
1.890,00 ден.
16%
1.190,00 ден.
990,00 ден.
18%
1.590,00 ден.
1.290,00 ден.