fb_img
 HM9143

Adidas CLSC BOS BP

За возрасни
Шифра на производ: HM9143
39%
1.790,00 ден.
1.090,00 ден.(заштеда 700 ден.)
или на 3 рати без трошоци по 363,00 ден. со
Водич за големини
  • Една големина
    ONESZ
  • Возраст За возрасни
  • Пол Унисекс
  • Боја Портокалова
  • Состав 100% Рециклиран полиестер
  • Подгрупа Ранци
  • Спорт Lifestyle
  • Бренд Adidas

 

Adidas Classics BOS ранецот е разновиден придружник, дизајниран за оние кои бараат стил и функционалност. Овој ранец без напор сместува различни предмети. Неговите смислено дизајнирани прегради го олеснуваат организирањето на вашите работи, осигурувајќи дека сè има свое место, без разлика дали одите на работа, училиште или одите во теретана. Изработен со мешавина на рециклирани материјали, овој производ може да се пофали со најмалку 60% рециклирана содржина, што дава значителен придонес во напорите на Adidas да стави крај на пластичниот отпад.

 

Клучни карактеристики:

 

-Голем простор за складирање

-Класичен дизајн

-Страничен џеб

-Рециклирани материјали

-Разновидна употреба

-Организациски прегради

-Димензии: 15 cm x 36 cm x 44 cm

-Волумен: 27.5L

 

Враќање на производ

Доколку производот не ви одговара и сакате рефундација, потребно е истиот да го испратите по курирска служба која што вие ќе си ја повикате до адреса Јадранска Магистрала 139 и притоа трошокот за достава е ваш. Пратката која што ја враќате мора да биде спакувана во оригиналното пакување и задолжително треба да ја ставите и оригиналната фактура. Потоа, ни ја праќате вашата трансакциска сметка на нашата e-меил адреса onlineshop@sport-m.com.mk Штом пратката пристигне кај нас и се утврди дека вратениот производ не бил употребуван, не е оштетен, сочуван е неговиот изглед, употребни својства и фабрички етикети, се врши рефундирање на средствата на вашата трансакциска сметка.

Избор на курирска служба при враќање на производ

За враќање на производот може да повикате било која курирска служба. Изборот е ваш.

Замена за нов производ наместо рефундација

Размена на вратени производи со нови производи е невозможно. За вратениот производ задолжително се врши рефундација на средства штом пристигне истиот кај нас. Доколку ви треба нова големина, боја или сакате друг производ, тогаш ќе треба да направите нова нарачка, а за претходната нарачка ќе ви бидат вратени средства.

Физичка замена

Физичка замена на производи во продавница е возможно само за истиот производ, а различна големина.

Замена за погрешно испорачан производ или оштетен производ

Овој тип на замена е возможна доколку Спорт М има испорачано погрешна шифра, погрешна големина или оштетен производ. Потребно е во рок од 24 часа од приемот на пратката да не известите на тел: 02 3078 801 или на onlineshop@sport-m.com.mk. Нашите оператори ќе ве контактираат во најбрз можен рок за понатамошната постапка. Со ваша согласност, ќе ви биде испратен точниот производ. Спорт М ја превзема обврската за подмирување на трошокот за достава за заменски нарачки под 2990 денари, само доколку испорача несоодветен производ во однос на големина, модел или оштетен производ.

Рок за враќање на производ

Рокот за враќање на производ е 15 работни денови од приемот на пратката.

Потврда за вратен производ

Штом пратката пристигне и истата ќе биде обработена од страна на Спорт М, ќе добиете меил со известување.

Рок за рефундирање на средства

Рефундирање на средствата се врши во рок од три работни денови од денот кога ќе добиете известување дека вратената пратка е примена во Спорт М и истата ќе биде обработена.

Одбиено барање за рефундација

Доколку се утврди дека вратениот производ е оштетен по вина на купувачот, враќањето на производот ќе биде одбиено и ќе биде вратено на купувачот на негов трошок.

Слични производи

2.190,00 ден.
2.290,00 ден.
1.390,00 ден.
1.390,00 ден.
1.590,00 ден.
1.590,00 ден.
41%
2.190,00 ден.
1.290,00 ден.
1.690,00 ден.
1.690,00 ден.
1.690,00 ден.
1.590,00 ден.
1.690,00 ден.