fb_img
 925883

Spokey LILT IV

За возрасни
Шифра на производ: 925883
2.190,00 ден.
или на 3 рати без трошоци по 730,00 ден. со
  • ONESZ
  • Возраст За возрасни
  • Пол Унисекс
  • Боја Црна
  • Состав Синтетика ПВЦ ЕВА
  • Подгрупа Ластик за вежбање
  • Спорт Фитнес
  • Бренд Spokey

Ластикот за вежбање Spokey LILT IV е одличен избор за вежбање во домашни услови. Меките рачки од пена обезбедуваат удобност при користењето. Благодарение на системот за прилагодување, корисникот може да ја избере должината на лентата за вежбање според неговата висина. Максималната должина на лентата е 165 cm. Во вежбите за зајакнување со помош на ластикот, сопствената тежина на корисникот служи како товар, така што не се потребни дополнителни додатоци. Моделот Lilt се прицврстува на врата без никакви алатки - само вметнете го крајниот дел преку горниот раб на вратата и потоа затворете ја. Пред да започнете со вежбите, проверете дали ременот е правилно прицврстен и дали вратата не се отвора при оптоварување. Благодарение на неговите оптимални димензии, тој е совршен за домашен тренинг.

 

Клучни карактеристики:

 

- можност за прилагодување на должината на лентите

- димензии на лента: 3,8 x 1,4 x 1050 mm

- димензии на рачката: 3,8 x 1,4 x 400 mm

- максимална должина на лентата (од стисок до рачка): 165 cm

- максимално оптоварување на ластикот: 100 kg

 

Враќање на производ

Доколку производот не ви одговара и сакате рефундација, потребно е истиот да го испратите по курирска служба која што вие ќе си ја повикате до адреса Јадранска Магистрала 139 и притоа трошокот за достава е ваш. Пратката која што ја враќате мора да биде спакувана во оригиналното пакување и задолжително треба да ја ставите и оригиналната фактура. Потоа, ни ја праќате вашата трансакциска сметка на нашата e-меил адреса onlineshop@sport-m.com.mk Штом пратката пристигне кај нас и се утврди дека вратениот производ не бил употребуван, не е оштетен, сочуван е неговиот изглед, употребни својства и фабрички етикети, се врши рефундирање на средствата на вашата трансакциска сметка.

Избор на курирска служба при враќање на производ

За враќање на производот може да повикате било која курирска служба. Изборот е ваш.

Замена за нов производ наместо рефундација

Размена на вратени производи со нови производи е невозможно. За вратениот производ задолжително се врши рефундација на средства штом пристигне истиот кај нас. Доколку ви треба нова големина, боја или сакате друг производ, тогаш ќе треба да направите нова нарачка, а за претходната нарачка ќе ви бидат вратени средства.

Физичка замена

Физичка замена на производи во продавница е возможно само за истиот производ, а различна големина.

Замена за погрешно испорачан производ или оштетен производ

Овој тип на замена е возможна доколку Спорт М има испорачано погрешна шифра, погрешна големина или оштетен производ. Потребно е во рок од 24 часа од приемот на пратката да не известите на тел: 02 3078 801 или на onlineshop@sport-m.com.mk. Нашите оператори ќе ве контактираат во најбрз можен рок за понатамошната постапка. Со ваша согласност, ќе ви биде испратен точниот производ. Спорт М ја превзема обврската за подмирување на трошокот за достава за заменски нарачки под 2990 денари, само доколку испорача несоодветен производ во однос на големина, модел или оштетен производ.

Рок за враќање на производ

Рокот за враќање на производ е 15 работни денови од приемот на пратката.

Потврда за вратен производ

Штом пратката пристигне и истата ќе биде обработена од страна на Спорт М, ќе добиете меил со известување.

Рок за рефундирање на средства

Рефундирање на средствата се врши во рок од три работни денови од денот кога ќе добиете известување дека вратената пратка е примена во Спорт М и истата ќе биде обработена.

Одбиено барање за рефундација

Доколку се утврди дека вратениот производ е оштетен по вина на купувачот, враќањето на производот ќе биде одбиено и ќе биде вратено на купувачот на негов трошок.

Слични производи

690,00 ден.