fb_img
код за попуст HOT30
 392626-01

Puma Desierto v3

За возрасни
Шифра на производ: 392626-01
19%
6.190,00 ден.
4.990,00 ден.(заштеда 1200 ден.)
или на 3 рати без трошоци по 1.663,00 ден. со
Водич за големини
 • 41
  7.5
 • 42
  8
 • 44
  9.5
 • 44.5
  10
 • 45
  10.5
 • 46
  11
 • Возраст За возрасни
 • Пол Машки
 • Боја Црна
 • Состав Лице: Синтетика Постава: Текстил  Ѓон: Гума
 • Подгрупа Чизми
 • Спорт Lifestyle
 • Бренд Puma

Puma Desierto v3 се високи машки кондури. Изработени се со топла постава и цврст гумен надворешен ѓон, така што стапала ќе се чувствуваат цврсто и заштитени во зима. Дизајнот со спуштен заден дел им дава интересен стилски изглед и може лесно да се комбинираат со која било облека. Посебно се впечатливи нивните техничките карактеристики. Горниот дел е од еко кожа, а  висококвалитетнта синтетичка ткаенина во внатрешноста не ја попречуваат пропустливоста на воздухот, овозможува задржување на топлината внатре, но не дозволува да се акумулира влага. Цврстиот, но флексибилен ѓон, благодарение на PUMAGRIP технологијата, цврсто ја нагазува секоја површина и дополнително ја подобрува стабилноста на стапалото и глуждот.Структурата SoftFoam+ ќе обезбеди фиксирање на нозете и долготрајна удобност. Во пределот на петицата има зашиена јамка, што го олеснува облекувањето на чевлите.

 

Клучни карактеристики:

 

- Горен дел од еко кожа

- Внатрешна постава од висококвалитетна синтетичка ткаенина што не ја попречува пропустливоста на воздухот

- Цврст флексибилен долен ѓон со PUMAGRIP технологијата за добра стабилност на глуждот и стапалото и цврсто нагазување на секаков терен

- PUMA Formstrip и напис  странично поставени

 

Враќање на производ

Доколку производот не ви одговара и сакате рефундација, потребно е истиот да го испратите по курирска служба која што вие ќе си ја повикате до адреса Јадранска Магистрала 139 и притоа трошокот за достава е ваш. Пратката која што ја враќате мора да биде спакувана во оригиналното пакување и задолжително треба да ја ставите и оригиналната фактура. Потоа, ни ја праќате вашата трансакциска сметка на нашата e-меил адреса onlineshop@sport-m.com.mk Штом пратката пристигне кај нас и се утврди дека вратениот производ не бил употребуван, не е оштетен, сочуван е неговиот изглед, употребни својства и фабрички етикети, се врши рефундирање на средствата на вашата трансакциска сметка.

Избор на курирска служба при враќање на производ

За враќање на производот може да повикате било која курирска служба. Изборот е ваш.

Замена за нов производ наместо рефундација

Размена на вратени производи со нови производи е невозможно. За вратениот производ задолжително се врши рефундација на средства штом пристигне истиот кај нас. Доколку ви треба нова големина, боја или сакате друг производ, тогаш ќе треба да направите нова нарачка, а за претходната нарачка ќе ви бидат вратени средства.

Физичка замена

Физичка замена на производи во продавница е возможно само за истиот производ, а различна големина.

Замена за погрешно испорачан производ или оштетен производ

Овој тип на замена е возможна доколку Спорт М има испорачано погрешна шифра, погрешна големина или оштетен производ. Потребно е во рок од 24 часа од приемот на пратката да не известите на тел: 02 3078 801 или на onlineshop@sport-m.com.mk. Нашите оператори ќе ве контактираат во најбрз можен рок за понатамошната постапка. Со ваша согласност, ќе ви биде испратен точниот производ. Спорт М ја превзема обврската за подмирување на трошокот за достава за заменски нарачки под 2990 денари, само доколку испорача несоодветен производ во однос на големина, модел или оштетен производ.

Рок за враќање на производ

Рокот за враќање на производ е 15 работни денови од приемот на пратката.

Потврда за вратен производ

Штом пратката пристигне и истата ќе биде обработена од страна на Спорт М, ќе добиете меил со известување.

Рок за рефундирање на средства

Рефундирање на средствата се врши во рок од три работни денови од денот кога ќе добиете известување дека вратената пратка е примена во Спорт М и истата ќе биде обработена.

Одбиено барање за рефундација

Доколку се утврди дека вратениот производ е оштетен по вина на купувачот, враќањето на производот ќе биде одбиено и ќе биде вратено на купувачот на негов трошок.

Слични производи

7.390,00 ден.
5.890,00 ден.